Verkkolaskuosoite

OVT-tunnus: 003790382136
Operaattori/välittäjä: CGI
Välittäjätunnus: 003703575029

Koronaviruksen aiheuttaman tartuntariskin minimoimiseksi kunnanviraston toimipisteet palvelevat toistaiseksi puhelimitse ja sähköpostilla tai ajanvarauksella sovittavilla tapaamisilla.
Henkilökunnan yhteystiedot löytyvät alta.

Kunnan vaihde: 02 474 4100

Seppo Allén
Kunnanjohtaja 
02 474 4110
050 594 8930
seppo.allen@sauvo.fi

 

Hallintopalvelut

Leena Pieniniemi
Hallintojohtaja
02 474 4111
050 594 8920
leena.pieniniemi@sauvo.fi
Jaana Laine
Pääkirjanpitäjä
02 474 4114
jaana.laine@sauvo.fi
Tarja Laaksonen
Kanslisti
02 474 4113
tarja.laaksonen@sauvo.fi
Anne Sevelius
Kanslisti
02 474 4118
anne.sevelius@sauvo.fi
Maria Peippo
Maaseutuasiamies
02 474 4116
050 594 8923
maria.peippo@sauvo.fi
Johannes Joutsenlahti
Työvoimapalvelut
050 559 4338
johannes.joutsenlahti@sauvo.fi

Huom! Ukonilmalla puhelimet toimivat huonosti teknisessä toimessa.

Tekninen toimi

Tapani Raittila
Rakennustarkastaja
02 474 4161
050 594 8919
tapani.raittila@sauvo.fi
Mika Lasaroff
Työnjohtaja
050 594 8955
mika.lasaroff@sauvo.fi
Kjell Isaksson
050 5948 913
kjell.isaksson@sauvo.fi
Esa Jokioja
Palvelupäällikkö
050 5948 929
esa.jokioja@sauvo.fi
Risto Snäll
Laitosmies/vesilaitos
050 594 8912
risto.snall@sauvo.fi
Ursula Nieminen
Siivoustyön ohjaaja/palvelukeskus
0400 788 501
ursula.nieminen@sauvo.fi
Tutta Glad
Siivoustyön ohjaaja/koulukeskus
050 439 4122
tutta.glad@sauvo.fi
Tommi Hartikainen
laitosmies
0505948917
tommi.hartikainen@sauvo.fi
Päivystys Tekninen toimi
040 572 0518
Erja Aalto-Vainio
kanslisti
050 416 0988
erja.aalto-vainio@sauvo.fi
Tekninen toimisto
tekninen.toimisto@sauvo.fi
- aineistopyynnöt - asiakirjojen toimitus - venepaikka-asiat
Jari Ukkonen
Tekninen johtaja
0505948918
jari.ukkonen@sauvo.fi
Marika Karulinna
ympäristösihteeri
0503822882
marika.karulinna@sauvo.fi
Tavoitettavissa tiistaista torstaihin

tekninen.toimisto@sauvo.fi

Sivistyspalvelut

Elli Sainio
Sivistysjohtaja
050 433 9636
elli.sainio@sauvo.fi
Tarja Laaksonen
Kanslisti
02 474 4113
tarja.laaksonen@sauvo.fi
Hanna-Leena Heinonen
Varhaiskasvatuksen päällikkö
02 474 4183
050 570 7276
hanna-leena.heinonen@sauvo.fi
Sanni Rantalainen
Vt. rehtori
050 594 8922
sanni.rantalainen@sauvo.fi
Päivi Inkinen
Kirjastonjohtaja
050 594 8914
paivi.inkinen@sauvo.fi
Sami Korvenrinne
Nuoriso-ohjaaja
050 594 8944
sami.korvenrinne@sauvo.fi
Koululaisten iltapäivätoiminta
050 594 8903
Saustilantie 10 21570 Sauvo

Sosiaalipalvelut

Merja Valindas
Perusturvajohtaja
02 4744164
0505913589
merja.valindas@sauvo.fi
Tuija Seppälä
Kanslisti
02 474 4182
tuija.seppala@sauvo.fi
Ville Lahtivuori
Sosiaalityöntekijä
050 472 0614
ville.lahtivuori@sauvo.fi
Mirja Niemelä
Perhetyöntekijä
050 462 4117
mirja.niemela@sauvo.fi
Nancy Sirkiä
Sosiaaliohjaaja
0503478762
nancy.sirkia@sauvo.fi
Eeva-Kaarina Sundberg
Sosiaaliohjaaja
050 594 8901
eeva-kaarina.sundberg@sauvo.fi
Kirsi Haavisto
Vanhustyön päällikkö
050 594 8904
kirsi.haavisto@sauvo.fi
Virpi Nipala
Toimintaterapeutti
050 594 8932
virpi.nipala@sauvo.fi
Leena Mäkinen
Kotihoidon sairaanhoitaja
+358 50 5226403
leena.makinen@sauvo.fi
Elina Pekkarinen
Kotihoidon sairaanhoitaja
+358 50 0742289
elina.pekkarinen@sauvo.fi